Од утре нестабилно и посвежо време

LinkSense.mk

Нестабилно време со повремен повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавува УХМР за деновите од викендот и следната седмица.

Во недела ќе дува силен северен ветер што ќе услови значително намалување на дневната, а од понеделник и на утринската температура.

Минималната температура во текот на следната недела ќе се спушти до два степена, а максималните дневни ќе бидат во интервал од 14 до 27 степени.

 

 

 

 

 

 

(Фото: „Нова Македонија“)