Османи: Во овие тешки времиња ние сме со Украина

LinkSense.mk

Денешната одлука на Кремљ за воени дејствија на руските воени сили не се ништо помалку од акт на агресија и почеток на војна против Украина, акти кои ги осудуваме на најсилен можен начин, напиша на Твитер министерот за надворешни работи Бујар Османи.

„Во овие тешки времиња ние сме со Украина, се додава во објавата на шефот на македонската дипломатија.