Пиоли: Натпреварот против Атлетико е последна шанса за Милан во Лигата на шампионите

LinkSense.mk

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли ги сподели своите очекувања за натпреварот од 5.

натпревар од Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид.

– Натпреварот против Атлетико е наша последна шанса и одлична можност за победа.

Досега немавме среќа во европските натпреварувања.

Треба да имаме добар натпревар, го цитира Пиоли официјалниот сајт на УЕФА.

Атлетико Мадрид вечер со почеток во 21 часот ќе го пречека Милан. Миланезите со еден бод се на последното место во групата Б, Атлетико со четири бода е на третото место. На првото место е Ливерпул со 15 бодови, втор е Порто со пет бода.