Сообраќајка и престрелка во Скопје

Фото: Петрит Сарачини

На Булеварот Партизански одреди, кај крстосницата со улицата Париска близу Поликлиниката „Букурешт“, вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа на која, според засега сеуште непотврдени информации, и претходел вооружен инцидент.

Во инцидентот едно лице е повредено и со возило на Итната медицинска помош е префрлено во болница.

incident-dokaz-222

Кој, зошто и во кого пукал, официјално не се знае. Засега се е во доменот на шпекулациите.

Повеќе информации очекуваме наскоро.