Tag: абрамович

Роман Абрамович меѓу седумте руски олигарси на списокот со санкции на...

Владата на Велика Британија го санкционираше рускиот олигарх Роман Абрамович, замрзнувајќи го неговиот имот, вклучително и на англискиот фудбалски клуб Челзи.Во денешното соопштение, владата...

„Тајмс“: Абрамович можно е да го продаде Челзи за три милијарди...

Рускиот бизнисмен, Роман Абрамович, може да го продаде Челзи на најбогатиот Британец, Џим Ратклиф за речиси три милијарди евра, објави „Тајмс”.Ретклиф, чие богатство се...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот