Tag: Абу Бакр ал Багдади

Убиен Багдади, водачот на Исламска држава!?

Соединетите Американски Држави спроведоа операција чија цел била водачот на Исламска држава, Абу Бакр ал Багдади, изјави за Ројтерс неименуван извор од американските безбедносни...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот