Tag: авганистан терористички напад

Авганистан: Во терористички напад во храм на сиките убиени 25 луѓе

Неидентификувани напаѓачи денеска убија 25 луѓе во верски комплекс на сиките во Кабул, соопшти авганистанската полиција.– Вооружените напаѓачи држеа околу 150 припадници на заедницата...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот