Tag: Авировиќ

Случај „Труст“: Кочан осуден на шест, а Авировиќ на три години...

Сеад Кочан е осуден на казна затвор во траење од шест години, во предметот „Труст“ на СЈО, а Василије Авировиќ на три години. Тие...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот