Tag: автобуска несреќа

Во автобуска несреќа во Истанбул загинаа три лица, 18 повредени

Најмалку три лица загинаа во автобуска несреќа што се случи утринава во Истанбул, јави турската новинска агенција Анадолија.Патнички автобус на линијата Черкежка-Ајдин излетал од патот што...

Почнува транспортот на повредените во автобуската несреќа, следната недела и на...

Почнува враќањето во земјава на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница „Пирогов“ ќе бидат отпуштени...

Најмалку 25 туристи повредени во автобуска несреќа во Анталија

– Најмалку 25 лица се повредени во Турција кога автобус со туристи од Полска, Русија и Норвешка излетал од пат и се превртел.Несреќата се...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот