Tag: автомобил

Двајца повредени во сообраќајка во кумановско Романовце на воз и автомобил

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила денеска попладне во кумановското село Романовце, соопштија oд СВР Куманово и општата болница.Сообраќајката во...

Приведени две лица кои предизвикале пожар на автомобил на кумановец

Полицијата уапси две лица кои предизвикале пожар на возило на кумановец, соопшти денеска СВР Куманово.– Вчера во 17:05 часот полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле...

Скопјанец осомничен за предизвикан пожар врз автомобил и поседување оружје

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 36-годишно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две...

„Тојота“ лидер во продажбата на пазарот за автомобили

Водечкиот јапонски производител на автомобили, „Тојота моторс“ продаде над 9,53 милиони автомобили ширум светот во календарската 2020 година. Со тоа стана лидер во овој...

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на „Тесла“ поради дефект

Американските регулатори побараа од „Тесла“ да повлече 158.000 возила во САД поради дефект околу безбедноста. Властите нагласија дека дефектот е пронајден кај автомобилите на...

Пост Малоун го продава својот уникатен автомобил

Американскиот рапер и продуцент Пост Малоун го продава својот уникатен „Мекларен Сена икспе“ автомобил, попознат како „господарот на Монако“.Ова е еден од трите експериментални...

Автомобил се запали во центарот на Скопје

Возило се запали на булеварот „ВМРО“ спроти „Македонска пошта“.Засега нема информации како се запалило возилото и дали има повредени лица.Командантот на Теиторијалната противпожарна бригада...

Воз удри автомобил на преминот кај поранешна велешка Свилара, нема повредени

Железничка несреќа се случи изутрината нешто пред 9,30 часот на преминот кај поранешна велешка Свилара на патот кон селото Горно Оризари, во која воз...

Автомобил паднал во Вардар кај болницата Аџибадем Систина (во живо)

Во тек е акција за извлекување на автомобил кој паднал во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина.Екипи на Противпожарната единица...

На аукција во САД продадени 21 автомобил на починатиот Пол Вокер

На аукција во американската сојузна држава Аризона, беа продадени 21 автомобил што му припаѓале на покојниот глумец Пол Вокер. Вкупниот приход од наддавањето изнесува...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот