Tag: автор

Коле Ангеловски напиша книга за работниот век во Драмски театар

Актерот, сценарист и режисер Коле Ангеловски објави автобиографска книга за 50-те години кои работно ги поминал во Драмски театар-Скопје.Насловена е „Педесет години во Драмски…и...

Македонски пилот спречи голема трагедија во САД

Бројот на храбри луѓе кои се подготвени секогаш да помогнат, да скокнат во вода и оган, да пружат рака на поддршка и зборови на...

COMSUBIN – Подводни воини

Школото за борбени нуркачи на италијанската морнарица (Scuola Incursori) сместено во големата база и пристаниште Ла специа на полуостровот Валинјано, претставува центар за нуркачка...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот