Tag: адвокат

Искусен правен тим ќе го брани Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ ќе го бранат адвокатите Ник Вуд и Пол Холденсон, додека на страната на Керен Ендрјус, министерката за внатрешни работи, ќе биде Кристофер...

Клиника за гастроенетрохепатологија ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски

Универзитетската клиника за гастроенетрохепатологија преку соопштение ги демантира тврдењата на адвокатот на Бојан Јовановски дека не сакале да го прегледаат и дека некои од...

Адвокатот Даути смета дека Судот ја одолговлекува постапката за „ТНТ“

„Адвокатот Меџан Даути ги отфрли обвинувањата за наводни „финти“ со употребата на албанскиот јазик за добивање на време во судскиот процес „ТНТ“, посочувајќи дека...

Собранието ќе избира уставен судија и членови на Советот на...

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја одржи 35. седница на која на дневен ред се Предлог за избор на судија на Уставниот...

Кој да им суди на судиите!?

Корумпирани судии, корумпирани секретаријати за урбанизам, корумпиран катастар, корумпирано здравство...Но, има ли нешто полошо во општестото од корумпиран судија?Одбраната од корумпиран полицаец, лекар, политичар...

Судење за седмообвинетиот во случајот „Насилство во Центар“

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за седмообвинетиот Димче Крстев во случајот „Насилство во Центар“.На главната расправа судијката Татјана Михајлова одлучи за Крстев...

Тодоров заминува во адвокати

Министерот за здравство и вицепремиер во владата на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров, денеска на својот Фејсбук-профил објави дека се откажува од пратеничката функција.„Имајќи предвид дека планирам...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот