Tag: Административен работник

Административен работник во ДСЗИ позитивен на Ковид-19

„Во Државниот санитарен инспекторат е потврден еден позитивен случај на заболено лице од Ковид-19“, соопштија за МИА извори од ДСЗИ, посочувајќи дека станува збор...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот