Tag: адмирал

Адмирал Бурк: „Македонија обезбедува значителен придонес за НАТО“

„Северна Македонија имаше одличен почеток на членството во НАТО и обезбедува значителни придонеси за Алијансата“, изјави денеска командантот на Сојузничката команда на здружените сили...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот