Tag: Адолф Хитлер

Полски националисти го славеа роденденот на Хитлер (ВИДЕО)

Припадници на полската Агенција за внатрешна безбедност го уапсија денеска во Шлезија, на југозападот на Полска, лидерот на националистичката патриотска организација „Гордост и модерност“...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот