Tag: адреси

Рајчева: Во Бугарија блокирани 50.000 ИП адреси од Русија и Белорусија

Од почетокот на конфликтот во Украина, блокирани се околу 50.000 ИП адреси и околу 500 домени од Русија и Белорусија, од кои се извршени...

Сведок за „Титаник“: На три адреси пријавени над 100 луѓе

Со сослушување на сведок вработен во Полициска станица Ресен, денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за изборни нерегуларности „Титаник“.Сведокот Агрон Кранлиевски, на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот