Tag: ад елем

АД ЕЛЕМ ќе продава вишоци електрична енергија

АД Електрани на Македонија в среда на аукција ќе продаде вишоци електрична енергија за периодот 25 февруари до 3 март 2019, во вкупни количини од...

Закажано судско рочиште за „Тарифа“

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Тарифа”.Специјалното јавно обвинителство за случајот „Тарифа“ сомничи седум лица поради постоење основано сомнение...

АД ЕЛЕМ на конференција „Hydro Power Balkans 2017“ во Подгорица

Државните електростопанства на земјите од Балканот сметаат дека меѓународните финансиски институции, како што се Светската банка и Европската инвестициска банка, треба повеќе да ги...

Кривичен суд ги прифати обвиненијата за „Тарифа” и „Траекторија”

Скопскиот Кривичен суд ги прифати обвиненијата за случаите „Тарифа" и „Траекторија" на Специјалното јавно обвинителство. Судските рочиштата за овие два случаи, дополнително ќе бидат закажани. Во случајот...

Анѓушев: Не се кријам зад „Фероинвест“

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, не е управител на фирмата „Фероинвест“ која дала понуда на тендерот на ЕЛЕМ за набавка на гумени транспортни...

ЕЛЕМ: Компанијата не се продава

АД „ЕЛЕМ“ попладнево преку соопштение ги демантираше информациите за продажба на компанијата. Во соопштението се вели дека менаџментот на компанијата во ниту еден момент не...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот