Tag: ад

АД ЕСМ: Термоелектраните во Битола и Осломеј со 40 проценти зголемено...

РЕК „Битола” и РЕК „Осломеј” произведоа за приближно 40 проценти повеќе електрична енергија во првите седум месеци од годинава во споредба со истиот период...

Именувани директори и управни одбори на повеќе ЈП и АД во...

На денешната владина седница донесени се одлуки за именување директори, в.д. директори и членови на управни одбори на повеќе јавни претпријатија и акционерски друштва...

НБРСМ: Дозволата за работа на „Еуростандард банка“ АД Скопје е укината...

Решението бр.15-14082/1 од 1 јуни 2020 година, што се споделува на социјалните мрежи со штембил на „Еуростандард банка“ АД Скопје, не е документ со...

НЛБ Банка АД Скопје добитник на Националната награда за општествена одговорност...

НЛБ Банка АД Скопје е добитник на Националната награда за најдобри општествено одговорни практики за 2018 година, во категоријата вложување во заедницата со проектот...

Според Euromoney НЛБ Банка – најдобра банка во Македонија

На 11-ти Јули, 2018 година на свеченото доделување на Euromoney наградите во Лондон, НЛБ Банка АД Скопје е прогласена за најдобра банка во Македонија.Ова...

Продолжува судењето за „Тарифа“

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот „Тарифа“ на СЈО, во кој обвинети се поранешниот генерален директор на АД „ЕЛЕМ“  Дејан...

Намалена каматната стапка за кредити на Македонската банка за поддршка на...

Владата на Република Македонија, на 62. седница, го разгледа и усвои Полугодишниот извештај за износот и бројот на одобрени кредити од Посебниот кредитен фонд...

Соопштение од 62-рата седница на Владата на РМ што е во...

Владата на денешната седница, што е во тек, ја одобри одлуката за определување на периодот на закуп на градежното земјиште во Технолошко индустриската развојна...

Македонија и Бугарија договорија соработка во енергетиката

Македонија и Бугарија денеска во рамки на заедничката владина седница што се одржува во Струмица потпишаа два договора за соработка во енергетскиот сектор.Со нив...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот