Tag: АЕК

АЕК ги додели одобренијата за 5Г мрежата

Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) денеска на „Македонски Телеком” и „А1 Македонија” им ги додели одобренија за петтата мобилна генерација 5Г, со што станавме...

Кампањи на АЕК за заштита од измами на интернет

Покревање и јакнење на јавната свест за значењето на сајбер-безбедноста е целта на двете кампањи за заштита од измами на интернет, што ги подготви...

АЕК ги утврдува условите за одобренија за 5Г, тендер на крајот...

Домашни оператори, заинтересирани странски компании и граѓани до 20 месецов, кога истече рокот, доставиле мислења и забелешки до Aгенцијата за електронски комуникации во врска...

АЕК: Нема основа граѓаните да се грижат за штетноста од зрачењето...

„Нема простор за загриженост за штетност од зрачењето на новите технологии во електронските комуникации, како и идната примена на 5Г технологијата“, порача денеска директорот...

Вардар победи против АЕК

Ракометарите на Вардар триумфираа и во својот втор контролен натпревар, овјпат против АЕК со 31-24 (14-11).Грчкиот тим допатува како победник на турнирот во Струга...

Не се знае колку пари АЕК троши за репрезентација

На првиот периодичен мониториг извештај за работата на АЕК и АВМУ (јуни – септември 2018) кој го изработија неколку граѓански организации, беа објавени податоците...

Кошаркар на АЕК уапсен заради убиство

Шок во Атина. Најдобриот играч на АЕК, Мајкл Диксон, е уапсен во неделата, по предизвикување на сообраќајна несреќа во која 64-годишен маж го загуби...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот