Tag: аеродроми

Франција на аеродромите ќе тестира патници од ризични области

Франција планира во наредните денови да почне целно тестирање за новиот коронавирус на луѓе кои доаѓаат од области со висок ризик, соопшти портпаролот на...

Повеќе оздравени од дијагностицирани вчера, обновен сообраќајот на двата аеродрома

– Нови 120 потврдени со КОВИД-19 од 954 тестирања, од кои над половината (64) се од Скопје, а 14 од Тетово.Останатите заразени со вирусот...

Сугарески: Сè уште нема конечен став околу отворањето на границите и...

Владата сè уште нема став околу евентуалното отворање на границите и аеродромите, истакна министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, коментирајќи ја одлуката на...

Повторно се отвораат аеродромите во Белгија

Двата главни патнички аеродроми во Белгија, Брисел и Шарлероа, постепено почнуваат да работат од денеска со отворањето на внатрешните граници на ЕУ, јави дописничката...

Се разговара за отворање на аеродромите, сè уште е рано за...

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска изјави дека сè уште е рано да се донесе одлука за отворање на аеродормите.– На оваа...

Нема нов полициски час, построги контроли од МВР и инспекторите, се...

ладата на вчерашната седница одлучи да нема полициски час, откако Комисијата за заразни болести во понеделникот достави предлог до Владата за полициски час во...

Словенија ги отвори аеродромите

По повеќе од два месеца Словенија повторно ги отвори меѓународните аеродроми, јави дописникот на МИА од Љубљана.На аеродромите во Љубљана, Марибор и Порторож од...

Повторно отворени сите аеродроми на Канарските Острови

– Сите аеродроми на шпанските Канарски Острови денеска се отворени по песочната бура што го зафати регионот, соопшти Министерството за транспорт.– Подобрувањето на метеоролошката...

Проверка на сите четири аеродроми во Москва поради дојави за бомби

– Службите за вонредни ситуации ги проверуваат сите четири аеродроми во Москва, откако се добиени анонимни закани за поставени бомби.– Полицијата прими дојава за...

Бектеши потрошил 14 илјади евра за шест месеци за угостителски услуги

Министерот за економија, Крешник Бектеши лидер по трошења во ресторани и угостителски објекти во земјава и странство. Според алатката што ја објави Владата – министерот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот