Tag: Азар

Реал ја победи Хуеска, Азар го постигна првиот гол во 2020...

Реал Мадрид попладнево ја совлада Хуеска со 4:1 во рамките на 8. коло од Шпанското фудбалско првенство.Напаѓачот на Реал, Еден Азар го отвори резултатот.За...

Азар: Финалето во ЛЕ може да биде мојот последен натпревар за...

Напаѓачот на Челзи Едем Хазард, откако стигна до финалето на Лигата на Европа, рече дека не е подготвен да зборува за неговата иднина.Според пишувањата...

Челси тргна во лов на Кутињо

Еден Азар го напушта Челси и се сели во Реал Мадрид за 100 милиони евра, а англискиот клуб сака сите тие пари да ги...

Азар го надмина Роналдо по бројот на голови во Премиер лигата

Најдобриот фудбалер на Челзи, Еден Азар беше двоен стрелец синоќа во победата над Вест Хем (2:0) во натпреварот од 33. коло на првенството на...

Белгијците лути: Нашиот пораз е срам за фудбалот

Златната белгиска репрезентација, како што ја нарекоа медиумите, не успеа да се позлати на Светското првенство во Русија, затоа што е запрена од Франција...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот