Tag: Аз Алкмар

Рома во втората фаза, Јунајтед и понатаму во игра

Фудбалерите на Манчестер јунајтед го победија на свој терен Феенорд со 4:0 и така ги задржаа шансите да се пласираат во втората фаза од...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот