Tag: аква парк

Трагедија во аква парк во Турција

Пет лица, од нив три деца, настрадаа од струен удар во базен во аква парк во градот Акјази, на северозападот на Турција.Новинската агенција Доган...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот