Tag: акредитиви

Претседателот Пендаровски ги прими акредитивите на новоименуваната амбасадорка на Република Панама

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваната амбасадорка на Република Панама во Република Северна Македонија, Ана Марија Рејес Кастиљо, со седиште...

Пендаровски ги прими акредитивите на новите амбасадори на Шпанија и на...

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Кралството Шпанија и на Република Кореја во Македонија.На церемонијата на предавање...

Жерновски ги прими копиите од акредитивните писма на новата португалска амбасадорка

„Заменикот министер за надворешни работи, Андреј Жерновски, денеска ги прими копиите од акредитивните писма на вонредниот и ополномоштен амбасадор на Португалија во Република Северна...

Кејт Бернс му ги предаде акредитивите на Пендаровски со желба што...

Со желба што поскоро да не види како 30. членка на НАТО, новата американска амбасадорка Кејт Бернс денеска на церемонијата во Вила Водно му...

Претседателот Иванов ги прими акредитивите на новите амбасадори на Косово и...

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Република Косово и на Република Бугарија во Република Македонија.На...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот