Tag: акредитивните писма

Претседателот Пендаровски ги прими акредитивните писма на новоименуваниот амбасадор на Грција...

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Димитрис Јанакакис, вонреден и ополномоштен амбасадор на Грција во Република Северна Македонија.Како што соопшти Кабинетот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот