Tag: активисти

(ВИДЕО) Стотици климатски активисти стигнаа во Глазгов

Стотици луѓе дојдоа вчера во Глазгов за да извршат притисок на светските лидерклимаи да дејствуваат за заштита на климата, еден ден пред почетокот на...

Активисти поднесоа тужба против Владата на Бугарија поради илегално палење на...

Бугарската Влада тајно дозволила тајно палење неселектиран отпад во три електрани на јаглен, со што ги прекршила домашните и европските закони, се наведува во...

Полицијата фатила активисти како делат прехранбени производи во Могила

Од невладината организација „Цивил“ известуваат дека пред избирачкото место 0193 во село Радобор, Општина Могила, полицијата запрела возило и при проверката во багажниот простор...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот