Tag: активни случаи

Над 10.000 активни КОВИД-случаи во земјава, барање за онлајн-настава во второто...

Со новите  КОВИД-случаи во вчерашната статистика, бројот на активни заразени лица во земјава надмина десет илјади (10 383), а вкупниот број инфицирани од почетокот...

Активни 5.821 случај, надлежните апелираат невакцинираните да се вакцинираат

Бројот на активни ковид случаи во земјава, според извештајот на Институтот за јавно здравје објавен вчера, изнесува 5.821, а од направените 3.285 тестирања, регистрирани...

Нови ограничувања ќе се разгледуваат за невакцинираните, во земјава над 8200...

Комисијата за заразни болести денеска ќе има состанок на кој се очекува да бидат предложени нови рестрикции за невакцинираните граѓани затоа што тие најмногу...

Активно заразени од Ковид-19 се 6.191 граѓани

Бројот на активни ковид случаи во земјава изнесува 6.191 од кои најголем број 3177 се во Скопје. Во Куманово има 433 активни случаи, во...

За пет дена бројот на активни случаи порасна од 5.700 на...

Во ковид-статистиката вчера, како и претходните викенд денови, беше забележан пад на бројот на заразени во однос на направени тестирања. Од 1.514 тестирања, беа...

Царовска: Активни случаи 0,26 отсто од 240 илјади ученици, нема препорака...

Бројките на новозаразени со коронавирус во училиштата се движат од  0,01 до 0,03 дневно, а  активни случаи се  0,26 проценти од вкупно 240 илјади...

Активни 13.261 случаи на Ковид-19, колективен имунитет ќе се постигне само...

Со есенските месеци ризик факторите да се добие Ковид-19 ќе бидат многу високи. Нема ниту еден аргумент зошто граѓаните не би се вакцинирале, тоа...

Активни 13.412 случаи, надлежните повикуваат невакцинираните да се вакцинираат

Бројот на активни случаи во земјава изнесува 13.412 од кои најголем број или 5858 се во Скопје. Во Тетово има 1184 активни случаи, во...

Речиси две третини од 11.106 ковид активни се во Скопје, Тетово...

Скопје и Тетово се со најголем број новозаразени од Ковид – 19, но кривата која минатите недели беше во раст веќе се исправа, а...

Бројот на активни ковид случаи се намали под 500

„Бројот на новозаболени од Ковид-19 во државава се намалува, активни се 451 случај, а вакцинацијата, според надлежните, се одвива непречено во сите пунктови.Во текот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот