Tag: активни

Активни три големи пожари во различни делови на Грција

Над 550 пожарникари интервенираат во трите големи пожари во Грција во три различни делови на земјата, на Лезбос, на Пелопонез и кај Еврос, активни...

Бројот на активни КОВИД-случаи втор ден под 5.000, низ дел од...

Втор ден бројот на активни случаи на КОВИД-19 во земјава е под 5 000. Според вчерашната ковид-статистика, од направени 3.929 тестирања, регистрирани се 280...

Скопје и Тетово со најмногу активни и нови ковид-случаи, нема дополнителни...

Нема потреба од нови дополнителни рестриктивни мерки бидејќи епидемиолошката состојба е стабилна, оцени вчера на состанок Комисијата за заштита од заразни болести, која констатирала...

Активни 416 случаи со Ковид-19, вакцинирани 274.710 граѓани

Активни со Ковид-19 се 416 случаи во државава, од кои 158 се во Скопје. Според вчера објавените податоци на Институтот за јавно здравје, од...

Над 4 000 оздравени од КОВИД-19 за два дена, активни вкупно...

– Бројот на оздравени пациенти од КОВИД-19 во последните два дена е по над две илјади дневно, односно само за викендот оздравеле вкупно 4...

Намален број активни случаи на Ковид-19 во земјава

Бројот на активни случаи на Ковид-19 во државава се намали. Вчера нивниот вкупен број изнесуваше 16.704 од кои 10.231 се во Скопје, а завчера...

Над 1000 новозаразени со Ковид-19 дневно, активни 21 797 случаи

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани нови 1161 случај на заразени со Ковид-19, со што бројката на активни случаи во државава се искачи...

Во општините Битола, Ресен и Демир Хисар активни 82 лица заразени...

– Во општините Битола, Ресен и во Демир Хисар во моментов регистрирани се 82 активни случаи заразени со Ковид-19.Според податоци од центрите за јавно здравје...

Во Србија има речиси 9.000 активно заразени лица со Ковид-19

Во Србија има речиси 9.000 активно заразени лица со Ковид-19, но четири петтини од нив се во домашна изолација, односно со поблага клиничка слика....

Најмногу активни ковид случаи во Скопје, Штип и Гостивар, ниту еден...

– Статистиката на Министерството за здравство покажува дека моментно во државава имаме 3.648 активни случаи. Најмногу и понатаму во главниот град, 1.335, а само...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот