Tag: активности

Заев: ТИРЗ бележи рекорден квартал со највисоко ниво на економски активности

„ТИРЗ бележи рекорден квартал со највисоко ниво на економски активности:Извозот во вториот квартал од 2021 е 763 милиони евра, што е за 140 отсто повеќе...

Собранието и официјално започнува со редовни активности по новогодишните и божикните...

Собранието денеска и официјално ќе ја започне работата во новата 2021 година, иако минатата недела веќе се одржа една седница на Комисијата за прашања...

Консултации за приоритетите и потенцијалните активности што ќе бидат финансирани во...

Никола Бертолини, раководител за соработка во Делегацијата на Европската унија во Северна Македонија денеска ќе ги отвори консултациите за приоритетите и потенцијалните активности што...

Откажани серија активности на Европарламентот поради коронавирусот

Претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли, преку формално писмо соопшти дека во наредните три недели институцијата ќе работи забавено во обид да се намали...

Набљудувачката мисија на ОДИХР ќе ги претстави активностите за предвремените парламентарни...

Набљудувачите на ОДИХР за предвремените парламентарни избори во Северна Македонија денеска во Скопје ќе одржат прва прес-конференција на која ќе ја претстават улогата на...

Се преземаат активности за расчистување на случајот со групата „јавна соба“...

„Министерството за внатрешни работи презема мерки и активности за расчистување на случајот со  затворената група „јавна соба“ на социјалната мрежа „Телеграм“ на која се...

Активности на Димитров на маргините на 74. Генерално собрание на ОН...

На маргините на генералната дебата на 74. Генерално собрание на Обединетите нации што неделава се случува во Њујорк, шефот на дипломатијата Никола Димитров во...

Општина Охрид ќе ги спроведе сите активности согласно законските одредби за...

Општина Охрид ќе ги преземе сите активности во согласност со законските прописи, со цел да се исполнат задолженијата што Владата им ги додели на...

Во Охрид почнуваат активности по препораките од УНЕСКО

Општина Охрид почнува со активности по препораките од УНЕСКО. Градоначалникот Константин Георгиевски денеска на прес-конференција информира дека утре почнува активност според препорака број 18,...

Царовска: Се интензивираат активностите на мобилните тимови, идентификувани 167 деца на...

167 деца меѓу кои 18 бебиња се идентификувани на неколку пофрекфентни крстосници во Скопје изминатите две недели од страна на 6 мобилни тимови. Најчестите...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот