Tag: активност

Првпат во 18 години, активноста на Фејсбук опаѓа

Гигантот Фејсбук забележа пад на дневната активност на своите корисници, по првпат во неговата 18-годишна историја, јави Би-Би-Си.Според Мета Нетворкс (Meta Networks), дневната активност...

Деспотовски: Најголема активност во економските зони во изминатите 20 години

Во технолошко индустриските развојни зони во првата половина од годинава е регистрирано највисоко ниво на економска активност во последните дваесет години, покажала анализата на...

СЗО: Возрасните и децата треба повеќе да се движат за време...

Секој четврти возрасен и четири од пет адолесценти немаат доволно физичка активност, соопшти СЗОСите возрасни лица треба да прават најмалку 150 минути напорна физичка...

Намалување на економската активност од 3,5 отсто, најновата проекција на Народната...

Народната банка ја ревидираше проекцијата за раст на економијата за годинава.Новата проекција е намалување на економската активност од 3,5 проценти за годинава и закрепнување...

Одложена потрагата по жртвите од ерупцијата на вулканот на Нов Зеланд

„Вулканот на Нов Зеланд денеска повторно исфрли пареа и кал при зголемена активност, што доведе до ново одложување на потрагата по телата на жртвите...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот