Tag: АКТОР

СЈО спрема заштитени сведоци

Со објавување во Службен весник на штотуку донесениот Закон за заштита на сведоци, СЈО ќе ги активира сведоците за кои постојано зборуваше дека не...

СЈО бара продолжување на мандатот за да гони корупција од висок...

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска побара да се донесат соодветни решенија со цел СЈО по истекот на мандатот во 2020 година да функционира...

Грчки „Актор“ казнет со 50 милиони евра за перење пари при...

Европската агенција за борба против корупција ја казни грчката компанија „Актор“ со 50 милиони евра поради измама и перење пари при изградба на автопатот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот