Tag: Актуело

Абас ги критикуваше „двојните аршини“ на Западот

Палестинскиот претседател Махмуд Абас вчера предупреди на „двојните стандарди“ на западните земји, кои, повикувајќи се на меѓународното право, брзо воведоа санкции кон Русија поради...

Чесите ја „окупираа“ Полска

Многу Чеси деновиве навалија во полските продавници откако полската влада привремено го укина ДДВ за низа основни намирници. Чешките весници го нарекоа тоа „шопинг...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот