Tag: акуелно

Средба на обвинителите Јовески и Јанева

„Јавниот обвинител на Република Македонија, Љубомир Јовески, денеска имал работна средба со јавната обвинителка Катица Јанева, на која било разговарано за начелното правно мислење...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот