Tag: Алан Ширер

Хрватите жалат за пропуштената прилика

„Брилијантните Мбапе, Гризман и Погба, со асистенција на аргентинскиот судија и ВАР ја оставија Хрватска во предворјето на рајот“. Ова е само еден од...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот