Browsing: албанска

Црногорските царински службеници на граничниот премин Божај-Хан Хоти,  спречиле шверц на околу 500 килограми марихуана. Крајната дестинација на дрогата, произведена…

Денот на создавањето на албанската азбука има голема важност за сите Албанци и овој датум се смета за еден од…

Премиерот Зоран Заев денеска на својот профил на Фејсбук објави видео честитка до припадниците на албанската етничка заедница во Република…

Претседателот Стево Пендаровски упати честитка до припадниците на албанската етничка заедница во Република Северна Македонија по повод одбележувањето на 22…