Tag: „Алкдалоид АД Скопје“

Катругалос: Треба да се сретнат Заев и Ципрас, бидејќи започнува нова...

Двајцата лидери Алексис Ципрас и Зоран Заев ќе треба да се сретнат некаде, дали тука, дали таму, дали на некое трето место, бидејќи започнува...

Македонија не се откажува од екстрадиција на Груевски

Македонија ќе бара од Унгарија да се повлече одлуката за азил на Никола Груевски и не се откажува од барањето за екстрадиција, рече вчера...

„Алкалоид“ пушти во употреба три нови погони

„Алкалоид АД Скопје“ пушти во употреба три инвестициски проекта: Погон за  производство на полу-цврсти фармацевтски форми (масти, креми, гелови и вагитории); Централна Вагална 2...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот