Tag: Ал Багдади

Џихадистите бараат американска крв

Исламска држава потврди дека нејзиниот лидер Абу Бакр ал Багдади е убиен во нападот на американските сили на североистокот на Сирија и најави освета...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот