Tag: Ал Нусри

Обама ги разбесна Русите

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека одлуката на претседателот на САД во заминување Барак Обама за смалување на рестрикцијата за вооружување...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот