Browsing: Ангеловски

„Евидентно е дека имаме подобрување на дисциплината на возачите на целата територија на државата, како резултат на засилените контроли, што…

На официјалната прес-конференција спроти утрешниот натпревар од Лига на нации против Естонија, селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски најави…

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, најави бескомпромисна борба на неговите избраници на утрешниот дуел со Словенија во квалификациите…

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски на официјалната прес – конференција пред утрешниот натпревар против Израел објави дека тимот…