Tag: „африканска свинска чума“

Спејс-Икс доби нови 1,9 милијарди долари

Компанијата Спејс-Икс, која е во сопственост на милијардерот Илон Маск, доби 1,9 милијарди долари нови средства, според поднесокот до американските регулатори.Според повеќе медиуми, ова...

Димковски: Нема „африканска свинска чума“ во земјава

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, денеска соопшти дека во нашата земја, во моментов, нема „африканската свинска чума“, но се спроведуваат превентивни...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот