Tag: Ајакс

Лига Европа: Ајакс елиминиран, Арсенал убедлив, пораз на Динамо во Шпанија

Одиграни се четвртфиналните натпревари во дуелите од Лига Европа, а во Прага беше највозбудливо. Без Пјер-Емерик Обамејанг, Арсенал славеше против домаќинот, прашка Славија, со 4:0...

Ајакс испиша историја во ЛШ

Ајакс од Амстердам е првиот клуб во историјата на Лигата на Шампионите кој стигнал до полуфиналето на Лигата на шампионите, а настапил во трите...

Барселона и Ајакс први полуфиналисти во Лигата на шампионите

Екипите на Барселона и на Ајакс изборија учество во полуфиналето на фудбалската Лига на шампиони по победите над своите ривали во реваншите од четвртфиналната...

Де Бур е нов тренер на Кристал Палас

Холандскиот фудбалски експерт Франк де бур ќе биде нов менаџер на англискиот премиер лигаш Кристал Палас, пренесува Би-Би-Си.Промоцијата на новиот менаџер на клубот е...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот