Tag: Ајк Тарнер

Најстариот син на Тина Тарнер пронајден мртов

Крејг Тарнер (59) е пронајден мртов во својот стан во Студио сити во Калифорнија, а обдукцијата покажала дека си стрелал во глава од пушка. Сеуште...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот