Tag: Ајнтрахт

Лига Европа: Ајнтрахт одолеа на Барселона, Ренџерс се „сопна“

Вчера се одиграа првите натпревари од четвртфиналето во Лига Европа. Откако Лајпциг и Аталанта ремизираа, со одличниот гол на Луис Муриел за тимот од...

Бундес лига: Фудбалер на Ајнтрахт предизвика хаос

Слична работа веројатно никогаш не е видена на терените на Бундес лигата. Актери беа фудбалерот на Ајнтрахт, Давид Абрахам и тренерот на Фрајбург, Кристијан...

Шамар за Баерн во Франкфурт: „Петка“ во мрежата на Баварците

Ајнтрахт со одлична игра денеска во Франкфурт го декласираше минхенски Баерн со 5:1 во натпревар од Бундеслигата.Српскиот фудбалски репрезентативец Филип Костиќ го „отвори“ првакот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот