Tag: а обсе

Украина бара итен состанок со Русија и земјите-членки на ОБСЕ

Украина побара итен состанок со Русија и земјите-членки на Организацијата за европска безбедност и соработка (ОБСЕ).Руската Државна дума денеска изгласа нацрт-резолуција за признавање на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот