Tag: „Базаро“

Без вода ТЦ „Алуминка“ и зградите кај „Горење“ и „Базаро“

Поради уличен дефект на булеварот „Партизански одреди“ вечерва без вода се трговскиот центар Алуминка, зградата кај што се наоѓа „Горење“ и зградата кај „Базаро“.Од...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот