Tag: бенц

Бонус од 5.700 евра за вработените во „Мерцедес“

Компанијата „Дајмлер“, која го поседува „Мерцедес“, во 2017 година продаде рекорден број возила поради што работниците ќе добијат покачување на бонусите.Од компанијата соопштија дека...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот