Tag: београд

Помпео: Нормализацијата на односите Белград-Приштина ќе го стабилизира регионот

Нормализацијата на односите меѓу властите во Белград и Приштина ќе ја подобри стабилиноста и напредокот во Србија и Западен Балкан.Ова на својот налог на...

Утре средба на Весели, Харадинај и Коснет за укинување на таксата...

Претседателот на косовското Собрание Кадри весели утре ќе биде домаќин на состанокот со премиерот Рамуш Харадинај и амбасадорот на Соединетите Американски Држави Филип Коснет,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот