Tag: Беране

Црна Гора: Протести во Подгорица, Бар, Беране…

Црна Гора се крена на нозе. На улиците на Подгорица, Беране, Пљевља, Бело Поле илјадници луѓе, православни верници, протестираат против спориот Закон за слобода...

Чуден објект на небото ги вознемири Црногорците

На фејсбук страницата „Подгорички времеплов“, објавена е снимка од неидентификуван летечки објект на небото над Беране. „Добра вечер, сакам да се обратам за што повеќе...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот