Tag: берлиснки процес

Гарет му врачи покана на Заев за Самитот во Лондон

Британскиот амбасадор Чарлс Гарет денеска на премиерот Зоран Заев му врачи покана од премиерката Тереза Меј за Самитот за Западен Балкан што ќе се...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот