Tag: Бермуди

Потесен или поширок ремен

Ременот е неопходен моден детал кој дава печат на целокупниот изглед, било да сте љубител на лежерниот или елегантниот стил.Изборот на модели оваа сезона...

Силен ураган се движи кон Бермудите

Ураганот Никол, очначен како „исклучително опасен“ којшто е ставен во категоријата четири, на скалата до пет, се движи кон Бермудите, британска територија во Атланскиот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот